Video Foto Galeri Yazarlar
18.12.2018 - Salı

Youtuberlar, Gençlerin Ahlak yapısını çökertiyor

Okunma: 6076
GÜNDEM 21 Şubat 2018 11:20
Videoyu Aç Youtuberlar, Gençlerin Ahlak yapısını çökertiyor

Aile yapısının temelini dinamitleyen televizyon dizileri ve sinemadan sonra bir tehlikeyi daha ifşa ediyor. Video paylaşım sitesi “Youtube” aracılığıyla hayatımıza giren “Youtuberlar”ın çektikleri videolarla gençleri nasıl zehirledikleri ortaya çıktı.

NisaButikAdana

Youtube üzerinden paylaştıkları videolarla gençler arasında popüler hale gelen youtuberların gencecik dimağları zehirledikleri ortaya çıktı. 7-14 yaş grubundaki gençler tarafından takip edilen Enes Batur, Arda Bektaş,  ve Halil Söyletmez isimli youtuberların çektikleri ve paylaştıkları videolarda her türlü ahlaksızlığı meşrulaştırdıkları tespit edildi. Videolarla başta eşcinsel sapkınlık olmak üzere, ensest ilişki biçiminin özendirildiği ve egoist bir yaşam tarzının propagandasının yapıldığı bildirildi. Youtube üzerinden yapılan yayınların RTÜK’ün denetiminin dışında olması nedeniyle söz konusu ahlaksızlıkların boyutunun vehamet seviyesine ulaştığı kaydedildi.

HER TÜRLÜ AHLAKSIZLIK VAR

Özellikle 7-14 yaş grubu çocuklar tarafından takip edilen ve adeta bir kanaat önderiymişçesine yüceltilen youtuberler her türlü ahlaksızlığın da fitilini ateşliyor. Youtube de milyonlarca takipçisi olan Enes Batur isimli youtuber, çekmiş olduğu boş beleş videolarla çocuk istismarını özendiriyor. Türkiye’nin en prestijli medya ödülleri arasında yer alan Altın Kelebek ödülünü alan Batur, bir videosunda çocuk istismarını özendirdiğinin ortaya çıkmasından sonra ödülü geri alınmıştı. Batur, ayrıca videolarında kullandığı küfür diliyle argoyu ve sinkaflı konuşma tarzını gencecik dimağlara yerleştiriyor.

HOMOLUĞU ÖZENDİRİYORLAR

İslamiyetin baş belaları sapkın homolarda youtuber kılığı adı altında gençleri eşcinselliğe özendiriyor. Arda Bektaş isimli sapkın youtuber videolarında homoluğun propagandasını yapmaktan çekinmiyor. Kendisine yaptığı makyaj görüntülerini youtube üzerinden paylaşan sapkın youtuber adeta homoluğun meşru hale gelmesi için çaba gösteriyor.


Sokaklarda homofobi üzerine röportajlar da yapan Bektaş bu sayede kirli yaşam tarzını topluma da dayatmaya çalışıyor. Bektaş’ın youtube üzerinde yüzbinlerce çocuk yaştaki isim tarafından takip edilmesi ise tehlikenin boyutlarını gözler önüne seriyor. Bir diğer LGBTİ youtuber Turan Tuna ise ekürisi Bektaş’tan geri kalmıyor. Homoluğu özendirici videolar çekerek paylaşan Tuna, hemcinsleri tarafından aldatılmasının öykülerini paylaşıyor. İnstagramı da aktif bir şekilde kullanan Tuna, kendisi gibi sapkın erkeklerle çekindiği uygunsuz fotoğrafları paylaşmaktan utanmıyor.

Halil Söyletmez isimli vine karakteri ise youtube de paylaştığı videolarda sürekli olarak sinkaflı küfürler ve argo tabirler kullanıyor.

Kendisini takip eden on binlerce çocuğu küfüre ve serseri bir yaşam tarzına özendiren Söyletmez, subliminal mesajlar vererek de çocukları erken cinsellikle tanıştırıyor. Cumali Ceber adında bir sinema filmi de çeken Söyletmez, sahnelerinde küfrün sınırlarını zorluyor. Youtube üzerinden faaliyet gösteren bu isimlerin çektiği videolar hiçbir denetime tabi tutulmadan gençlerin önüne servis ediliyor. RTÜK’ün internet üzerinden yayın yapan kuruluşlara müdahale edememesi ise rezaleti iyice katmerlendiriyor. Bugün birçok gayri ahlaki dizi ve programların internet üzerindeki kanallardan yayınlanması, bu alandaki boşluğu gözler önüne seriyor.

Kaynak : Yeniakit / Harun Sekmen

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana