Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

YPG ile ÖSO arasında kısa süreliğine çatışma!

Okunma: 3626
SURİYE 25 Ağustos 2016 07:54
Videoyu Aç YPG ile ÖSO arasında kısa süreliğine çatışma!

Suriye'nin Halep ilinin Cerablus ilçesi yakınlarında YPG öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında çatışma meydana geldiği bildirildi.

 
Rûdaw'a konuşan ÖSO Basın Danışmanı İbrahim İdlibi, olayı doğrulayarak, “Çatışma bir yanlış anlaşılma sonucu ortay çıktı” dedi.
 
İbrahim İdlibi, “ÖSO ile DSG operasyon odaları arasında yaşanan yanlış anlaşılma sonucu Cerablus'un güneyinde birkaç dakikalığına çatışma yaşandı” ifadelerini kullandı.
 
Menbic kurtarıldıktan sonra Cerablus'a yerleşen IŞİD'lilerin kentten nasıl ayrıldığına ilişkin sorulan soru üzerine de ÖSO Basın Danışmanı şunları söyledi:
 
“IŞİD mevzilerinin önceden bombalanması ve ÖSO'nun kullandığı askeri strateji sonucu IŞİD mensuplarının büyük bir bölümü ilçeyi terketti. İlçenin güneyinde kalan IŞİD mensupları ise ÖSO tarafından kuşatılmış durumda. Burada çatışmalar devam ediyor."
 
ÖSO, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteğiyle bugün gerçekleştirdiği “Fırat Kalkanı" operasyonuyla Cerablus merkezini kontrol etti.
 
Kaynak : Rudaw

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |