Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Yüksekdağ'dan 'Münbiç' tehdidi...

Okunma: 5523
GÜNDEM 30 Ağustos 2016 15:30
Videoyu Aç Yüksekdağ'dan 'Münbiç' tehdidi...

Yüksekdağ Münbiç'e yapılacak operasyonların 50 civarında kişinin öldüğü 6-8 Ekim olaylarındaki gibi bir karşılık bulacağını savundu

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, TSK'nın Münbiç'e yapacağı herhangi bir operasyonun 6-8 Ekim olaylarındaki gibi bir karşılık bulacağını söyledi.

Yüksekdağ yaptığı açıklamada Münbiç'e yapılacak bir operasyonunun iç karışıklığa neden olacağını ima ederek 6 - 8 Ekim olaylarına benzer bir sonucun doğabileceğini savundu.

Münbiç'e yönelik bir operasyonun Türkiye'yi doğrudan etkileyeceğini iddia eden Yüksekdağ, Figen Yüksekdağ, "Münbiç'e dönük bir saldırı harekatının başlatılması ve sürdürülmesi Türkiye'yi doğrudan etkiler. Dün nasıl 6-8 Ekim sürecinde Kobani'nin DAEŞ tarafından işgal edilmesi Türkiye'deki Kürt halkını, bizleri harekete geçirdiyse Münbiç'e yönelik saldırganlık yanıtlanacaktır." şeklinde konuştu.

6-8 Ekim olaylarında, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın çağrısıyla sokağa çıkan gruplar, ortalığı yakıp yıkarken 50'den fazla kişinin ölümüne sebep olmuştu.

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |