Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2020 - Pazartesi

Yunanistan savaşa hazırlanıyor! Geceleri Ege adalarına, papaz eşliğinde mühimmat ve asker sevkiyatı

DÜNYA 15 Haziran 2019 15:42
Videoyu Aç Yunanistan savaşa hazırlanıyor! Geceleri Ege adalarına, papaz eşliğinde mühimmat ve asker sevkiyatı

Yunanistan kıta sahanlığı ve Doğu Akdeniz’de yürütülen doğalgaz sondaj çalışmalarını bahane edip, kuzey sınırına ve Ege adalarına silah ve askeri sevkiyat yaptığı ortaya çıktı. Bir Papazın da askerleri kutsayıp gemiye gönderdiği bildirildi.

a_2

a2_6

Türkiye ile Rumlar arasında, Doğu Akdeniz'de doğalgaz arama çalışmaları yüzünden çıkan kriz sürerken, Yunanistan'ın kuzey sınırı ve  Ege adalarına silah ve askeri sevkiyatı yaptığı ortaya çıktı.

Geceleri Ege adalarına sessiz sedasız silah ve asker sevkiyatı yapıldığı, Bir Papazın da askerleri kutsayıp gemiye gönderdiği bildirildi.

Yunan basınında yayınlana fotoğraf ve aktarılan haberlerde, Yunanistan'ın güneş battıktan sonra gece karanlığında sessiz sedasız Epir bölgesinden askeri güçlerini, Kuzey Atina bölgesi (Rafina) limanından Ege Adaları ve Kuzey bölgelerine kaydırdığı iddia ediliyor.

pronews.gr'nin haberine göre; yayınlanan fotoğraflarda gemiye binmeden önce askerlerin sıraya geçerek bir papaz tarafından kutsandıktan sonra göreve gönderildiği belirtiliyor.

Yunanistan'ın Adalara asker ve silah gönderme kararını Doğu Akdeniz'de yaşanan sondaj gerilimden sonra hızlandırdığı bildirildi.

Pronews'in haberinde, Yunanistan'ın Ege adalarına asker gönderme işleminin özellikle geceleri gerçekleştirdiğini belirtti.

Haber'de Türkiye'nin Rusya'dan S-400'ü satın alması ve Doğu Akdeniz'de doğalgaz arama çalışmalarını başlatmasıyla, Yunan askeri kuvvetlerinin kuzey sınır bölgelerine ve 12 adaları güçlendirmek için askeri yığınak yaptığı ileri sürüldü.

a3_2

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM