Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

Yüzlerce Yahudi İşgalci Averta Beldesine Baskın Düzenledi

Okunma: 3515
FİLİSTİN 2 Ağustos 2019 16:19
Videoyu Aç Yüzlerce Yahudi İşgalci Averta Beldesine Baskın Düzenledi

Yüzlerce Yahudi yerleşimci bu sabah (2 Ağustos Cuma) erken saatlerde işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Nablus’un güneydoğusundaki Averta beldesine baskın düzenleyerek ayin yaptı.

KahveKitap
Averta beldesi sakinlerinden tarih ve kültür mirası uzmanı araştırmacı Abdüsselam Avvad, Yahudi yerleşimcilerin beldenin batı kesimine otobüslerle ve işgal devriyeleri eşliğinde geldiğini söyledi.

Onlarca işgal askerinin de Yahudi yerleşimcilerle birlikte ayin yaptığını belirten Avvad, baskın sırasında işgal ordusuna ait insansız hava araçlarının da bölgenin üzerinde uçuş yaptığını açıkladı.

Averta beldesinde 12 adet tarihi türbe bulunduğu, belde sakinlerinin türbelerin Müslümanlara ait olduğunu söylediği, Yahudi yerleşimcilerin ise türbelerden bazılarının Yahudilere ait olduğunu iddia ettikleri ve işgal güçleri himayesinde ayin düzenlemek için bölgeye baskın düzenledikleri kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilerin Müslümanlara ait türbeleri ve tarihi alanları sahiplenerek Yahudileştirmeyi hedefledikleri, bölge sakinlerini kovup topraklarına el koymak istedikleri bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder