Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2019 - Cuma

Zengene: Petrol tüketicilerini zor günler bekliyor

Okunma: 695
İRAN 7 Kasım 2018 12:32
Videoyu Aç Zengene: Petrol tüketicilerini zor günler bekliyor

İran petrol bakanı Bijen Namdar Zengene, Amerika’nın İran’dan petrol alan ülkelere yönelik tanıdığı muafiyet oranının gelen taleplerle orantılı olmadığını kaydettiği açılamasında, gelecek aylarda petrol tüketicilerini zor günlerin beklediğini ifade etti.

KahveKitap

Petrol ve Enerji enformasyon merkezi Şana’ya demeç veren İran petrol bakanı Bijen Namdar Zengene, Amerika başkanı Trump ve bölgede bazı petrol üreticisi olan ülkelerin ilk başlarda meydan okumalarına rağmen, sonunda Amerika devletinin dünya piyasalarında petrol kıtlığı ve İran’ı piyasadan silmenin imkansız olduğuna itiraf ettiğini söyledi.

Zengene açıklamasının devamında şöyle dedi: Amerika, petrol kıtlığı ve arz ve talep arasındaki uyuşmazlık nedeniyle ve ayrıca büyük petrol tüketicilerine baskıları azaltmak amacıyla, birtakım ülkelere İran’dan petrol alımı imkanı tanımıştır, ancak söz konusu muafiyet oranı, gelen talepleri karşılayabilecek oranda değildir.

Zengene, Amerika yönetiminin Kongre ara seçimleri dolayısıyla petrol ve benzin fiyatlarını bu ülkede suni olarak düşürdüğünü ancak doğal olarak gelecek aylarda fiyatların yükselişe geçeceğini ifade etti.

Kaynak : iznewsagency
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder