Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Zevahiri'den IŞİD'in ‘işlenen cürümlerine ortak olmama’ çağrısı!

Okunma: 8329
ÖZEL HABER 22 Ağustos 2016 15:30
Videoyu Aç Zevahiri'den IŞİD'in ‘işlenen cürümlerine ortak olmama’ çağrısı!

Sahab Medya, El Kaide lideri Zevahiri’nin yeni konuşmasını yayınladı. Zevahiri konuşmasında Müslümanları Taliban etrafında toplamaya çağırdı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Sahab Medya, Zevahiri’nin Muzaffer Ümmete Kısa Mesajlar-2 başlıklı bir konuşmasını yayınladı.
 
Zevahiri konuşmasında Afganistan’a odaklandı. “Ayrılığa Düşmeyin” başlıklı konuşmasında Zevahiri, Müslümanlara çağrıda bulunarak ‘Mücahidlerin saflarını bölen IŞİD’i değil Taliban’ı destekleyin’ dedi.
 
Zevahiri ‘tüm dünya Müslümanları kendi Emirliği etrafında toplanmalı’ diyerek bazı efsanevi cihad komutanlarının Talibanı desteklediğini hatırlatıp diğer bütün Mücahidlerin de böyle yapması gerektiğini vurguladı.
 
IŞİD, El Kaide lider ve üyelerini ‘mürted’ olarak görürken Zevahiri, internet aracılığıyla yayınladığı konuşmalarında IŞİD taraftarlarına ‘işlenen cürümlere ortak olmama’ çağrısında bulunuyor.
 
Uluslararası istihbarat kuruluşları 11 Eylül saldırılarının üzerinden geçen 15 yıla rağmen Taliban-El Kaide dostluğunun devam ettiğine ve Zevahiri’nin Taliban’a bağlılığa davet edişine dikkat çekti.

Sahab Medya, Ağustos 2015’te Zevahiri’nin Taliban’ın yeni liderine biat ettiğini duyurduğu bir ses kaydını yayınlamıştı. Taliban liderinin yaşamını yitirmesi ardından Zevahiri, Haziran ayında yeni bir ses kaydı yayınlayarak Talibanın yeni lideri Mevlevi Heybetullah’a biat ettiğini duyurdu.

 
El Kaide’nin Yemen, Somali, Kenya, Mali, Cezayir, Suriye gibi dünyanın farklı bölgelerindeki kolları da Taliban’a bağlılığını sürdürüyor.
 
 
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |