Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

Zevahiri Irak'ta El Kaide'yi yeniden mi kuruyor!

Okunma: 8200
ÖZEL HABER 27 Ağustos 2016 11:02
Videoyu Aç Zevahiri Irak'ta El Kaide'yi yeniden mi kuruyor!

El Kaide lideri Dr. Eymen Ez Zevahiri Muzaffer Ümmete Kısa Mesajlar Serisinin üçüncü bölümü yayınlandı. Zevahiri: Irak İçin Allah’tan Korkun başlıklı konuşmasında Irak'ta yeniden yapılanmanın işaretini verdi.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

 
El Kaide’nin yayın organı Sahab Medya, Dr. Eymen Ez Zevahiri’nin ‘Muzaffer Ümmete Kısa Mesajlar’ başlıklı serisinin üçüncü bölümünü yayınladı. Konuşma Irak için Allah’tan korkun başlığı taşıyor. 
 
El Kaide lideri Zevahiri, Iraklı Sünnilere ‘yeniden organize olun’ diyerek neo-Safavi – Haçlı işgalini hezimete uğratma çağrısında bulundu. Zevahiri, gerilla savaşı çağrısında bulunduğu Irak’ta IŞİD’in, kaybetmeye devam edeceğini öngörüyor.
 
Serinin üçüncü bölümünde Irak’ı ele alan Dr. Zevahiri, IŞİD’in cihad anlayışını da eleştirdi. Kısa bir konuşmayla İslam Ümmetine ve özelde Iraklı Müslümanlara seslenen Zevahiri, El Kaide ile IŞİD arasındaki cihad anlayışı farkını vurguladı. El Kaide Müslümanları koruyan bir direniş hareketi olarak tanınırken IŞİD ise kendini halka kabul ettirmek isteyen tepeden inme bir düzen olarak biliniyor.
 
Iraklılara ‘tecrübelerinizi gözden geçirerek kendinizi İslam Ümmetinden koparacak hatalardan koruyun’ diye seslenen El Kaide lideri, ‘bu hatalar Mücahidlerin aşırılığın ve tekfirin uçurumuna düşmesine neden oldu’ dedi.
 
Aşırılığın ve tekfirciliğin sonucunun Müslüman kanı akıtmak olduğunu söyleyen Dr. Eymen Ez Zevahiri, ‘bu ancak Amerika’nın vekillerine hizmet eder’ dedi.
 
Konuşması esnasında bir ara Suriye’ye dönen Zevahiri, ‘kardeşlerimiz, İslam’ın kahramanları, Şam’ın mücahidleri, yeniden organize olmaları için Irak’taki kardeşlerine yardım etmeli’ çağrısında bulundu.

Zevahiri'den IŞİD'in ‘işlenen cürümlerine ortak olmama’ çağrısı!
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder