Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Zeytinburnu Bedir derneği kurul üyeleri gözaltına alındı

Okunma: 9491
GÜNDEM 8 Temmuz 2017 21:45
Videoyu Aç Zeytinburnu Bedir derneği kurul üyeleri gözaltına alındı

Zeytinburnu'nda İslami çalışmalar yapan Bedir derneği yönetim kurulu üyelerinin hepsi gözaltına alındı.

 ISLAH HABER  HABER MERKEZİ

Sitemizi ulaşan Zeytinburnunda faaliyet gösteren Bedir derneği'nin verdiği bilgiye göre; 01.07.2017 Cumartesi gecesi İstanbul TEM polislerinin yaptığı baskınla gözaltına alınan dernek kurul yöneticilerinin tutuklulukları halen devam etmektedir.

Daha öncede IŞİD iddiası ile baskın düzenlenen özbek vadanşlarından oluşan üyeler gözaltına alınmış, IŞİD ile hiçbir ilişkisi bulunmadığı tespit edilince serbest bırakılmıştı. İslami faaliyetlerini sürdüren Bedir derneğine oluşturulan baskılar devam etmiş ve 01.07.2017 cumartesi akşamı tekrar bir operasyonla bütün dernek kurul üyeleri gözaltına alınmıştı.

Bedir derneğinden sitemize ulaşan mağdurların yakınları yetkililere seslenerek ''Biran önce bu zulme son verilmesini, ve dernek yöneticilerinin serbest bırakılmasını talep etti''

Bedir derneği başkanı Kerimullah Tandoğan yaptığı kısa açıklamada '' Daha düne kadar 60 talebeye ders (sohbet) verirken yapılan baskınlar ve baskılar sonucu şuanda evimde kendi kendime ders vermek zorunda kalıyorum, Müslümanları IŞİD iğrençliği altında topluyorlar, bu zulme, bu şekilde ne zamana kadar devam edecekler?'' dedi.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |